ПочетнаДешавањаВелики лов на биљку

Велики лов на биљку

У оквиру програма Еко-школа ученици другог и трећег разреда су се укључили у међународни пројекат „Велики лов на биљку“  чији је координатор био учитељ  Борис Стефановић. У оквиру пројекта сви ученици су имали задатак да сниме школско двориште, измере га , скицирају и направе макету истог. Све те задатке су успешно урадили. Макете можете погледати у нашој галерији и  у холу школе (на сваком спрату по једна или две). Поред тога ученици су гледали филмове о славним ботаничарима и њиховим истраживањима. Упознали су се и са карактеристичним биљним врстама из различитих крајева света.

Другаци су уживали у посматрању биљака у школском дворишту и истраживању о њиховом значају за живот, као и о значају воде, светлости , земљишта и ваздуха за живот биљака. Истраживање су спроводили непосредним посматрањем, претрагом у литератури и на Интернету, као и извођењем огледа и посматрањем 8 биљака исте врсте одгајаним у различитим условима. О значају биљака за живот и производима од њих направили су презентације у групама.

Трећаци су посматрали исте биљке у различитим стаништима како би уочили прилагођеност различитим условима живота. Прикупљали су биљке и правили хербаријуме. Затим су биљке из свог хербаријума упоређивали са биљкама Дарвиновог хербаријума и истраживали да ли је дошло до промена на биљкама исте врсте.  Након тога  су у групама правили презентације о прилагођености биљака условима станишта.

Пошто су сви ученици успешно обавили постављене задатке добили су сертификате о учешћу у међународном пројекту „Велики лов на биљку“.