ПочетнаДешавањаПостали смо Еко-школа

Постали смо Еко-школа

20. октобра 2017. наша школа је  добила статус Међународне еко-школе. Сертификат о стицању статуса и еко-заставу директорки школе је на конференцији еко-школа у Београду , уручила амбасадорка одрживог развоја за Републику Србију Милена Табашевић.

За сада смо једина еко-школа у Мачванском округу, једна од 90 у Србији.

Школска 2017/18. година била је у знаку екологије. Циљ нам је био да постанемо Еко –школа и бројним акцијама и активностима успели смо. У Вуковом дому културе смо извели две позоришне еко- представе. Зарађени новац утрошили смо за тује којима смо оградили школско двориште и материјал за клупице. Побољшали смо енергетску ефикасност термоизолацијом плафона и зидова , заменом столарије,обичних сијалица штедљивим... Организовали смо конкурсе, такмичења, изложбе, квизове и на тај начин обележавали све значајне датуме за екологију. Ученици другог и трећег разреда су учествовали у међународном пројекту „Лов на биљку.“ У свему томе помогли су нам родитељи, градска управа, Канцеларија за младе, , предузећа „Пин“, „Про монт“   „Србија шуме“, Центар за културу „Вук Караџић“, Средња школа „Свети Сава“, Градска управа... Свим сарадницима се захваљујемо на помоћи и подршци.

AOR 201017  344

AOR 201017  347