ПочетнаТакмичења

Такмичења

Успех наших Руњанаца

На конкурсу Црвеног крста Лозница „Бирамо најуређенију школску средину“ наше издвојено одељење у Руњанима освојило је треће место. Честитамо малим Руњанцима и њиховим учитељицама Драгани Церовац и Драги Радмиловић.

Стижу прве награде

19. октобра одржано је Општинско такмичење у стоном тенису. Наши ученици су били веома успешни. АлексаПопадић, ученик 7. разреда освојио је треће место појединачно, док су дечаци екипно освојили друго место. Све честитке нашим стонотенисерима и њиховом наставнику Милану Петровићу.

Еко-квиз

Чланови еколошке секције старијих разреда на пригодан начин су обележили и 5. јун – Светски дан заштите животне средине. Поред класичног уређења еколошког кутка и постављања паноа , за ученике 5. и 6. разреда организовали су квиз такмичење из екологије . Саставили су питања и осмислили игрице , а за презентацију на рачунарима и интерактивној табли припремили су их чланови информатичке секције. Такмичари су се ватрено борили да што брже, а тачно одговоре на питања приказана у програму Кахут,  погоде појмове у асоцијацијама или загонетну животињу. Уживали су и у игри премештаљке. Победили су, уз минималну разлику бодова, шестаци.

Регионална смотра талената

На регионалној смотри талената, одржаној 7. маја 2017. године, Филип Поповић, ученик 7. разреда  такмичио се из информатике, решавајући тест и презентујући свој рад „Презентације без граница“.  Тест је урадио најбоље од свих такмичара, а за рад  жири му је доделио максималан број бодова, па је Филип освојио 1. место. Све честитке победнику и његовом наставнику информатике Стефану Маравићу

Крос РТС-а 2017.

У петак, 12. маја 2017, на "Стобекс" стадиону поред наше школе одржан је Крос РТС-а, као и у свим другим школама у Србији. Министарство просвете је објавило да је у Кросу учествовало око 400.000 деце широм наше земље. Бројни ученици наше школе учествовали су у овој традиционалној спорсткој акцији, а као најбољи су се истакли:

Традиционално најбољи из српског језика

И ове године, као и претходних, ученици наше школе су постигли најбоље резултате на Општинском такмичењу из српског језика и језичке културе, одржаном 18. марта. Награде су освојили :

• Кристина Иванковић ученица осмог разреда 1.место,

• Анђела Којић ученица шестог разреда 3.место.

Честитамо награђеним ученицима и наставницама српског језика Миленији Мићановић- Петрушевски и Зорици Станојевић Реџа.

Фудбалери

И ове године су  спортисти достојанствено представили нашу школу. Овог пута су то фудбалери. На општинском такмичењу, одржаном 16. марта у Спортском центру „Лагатор“ женска екипа је освојила 2. место. Фудбалски тим девојчица чине: Анђела Ђурић, Ања Миловановић, Богдана Гајић, Ивана Тодоровић, Мина Маџаревић, Наташа Живановић, Анђела Церовац, Љиљана Полетан, Јелена Јосић, Данијела Караћ и Валентина Николић.

Успешни су били и дечаци, освојивши треће место. Мушки фудбалски тим чине: Филип Бурмазовић, Никола Гвозденовић, Вук Недељковић, Милош Глигорић, Предраг Миловановић, Дамјан Рашевић, Никола Бојић, Александар Петровић, Марко Зебић, Димитрије Церовац, данило Панић и Урош Павловић.

Све частитке нашим фудбалерима и фудбалеркама, као и наставницима физичког васпитања Милану Петровићу, Милану Недељковићу и Милану Обреновићу.

Географија

На општинском такмичењу из географије  , одржаном 12. марта у ОШ „Вук Караџић“ Марија Ристановић, ученица 7. разреда освојила је 3. место. Свака част Марији  и наставнику географије Драгану Николићу.

Биолози поново блистају

Како смо већ и навикли, наши ученици су се са Општинског такмичења из биологије вратили са прегршт диплома. Награђени су следећи ученици: