ПочетнаДешавањаОБЕЛЕЖИЛИ СМО ДАН ШКОЛЕ

ОБЕЛЕЖИЛИ СМО ДАН ШКОЛЕ

Од прошле године наша школа обележава 14. децембар као свој дан. На тај дан 1964. године школа у Клупцима је одлуком СО Лозница постала самостална.

Ове школске године Дан школе смо прославили на нешто другачији начин због актуелне епидемиолошке ситуације.

Лепшем изгледу хола школе допринела је наставница ликовне културе Љиљане Стојнић презентовањем ученичких ликовних радова и библиотечка секција коју води библиотекар Ана Матић постављањем поноа са Доситејевим мислима. Степениште у приземљу школе улепшано је правописним правилима, а зид поред степеништа стиховима нашег песника Јована Јовановића Змаја. И у ИО у Руњанима учионице се украшене паноима о Доситеју Обрадовићу. Реализован је тематски дан поводом обележавања Дана школе. Припремљена је видео презентација о нашим активностима и дешавањима у школи у протеклих 10 година. Ученици од 1. до 4. разреда имали су прилику да се на часу српског језика, кроз различите активности, упознају са животом и делом Доситеја Обрадовића. Гледали су кратак документарни филм, читали су басне и имали квиз знања. Ученици од 5. до 8. разреда, који наставу прате онлајн на првом часу су имали прилике да кроз активности у оквиру сваког наставног предмета обележе Дан школе.

За ову прилику штампан је нови број ученичког листа „Доситејац“.

Фотографије можете погледати у Галерији

Доситејац можете прелистати ОВДЕ